Chang International Circuit, 29-30 Jun

Qualifying

Pos Driver Team Time/Laps Gap
1 Takamitsu Matsui / Kimiya Sato TSUCHIYA ENGINEERING 1:31.8390
2 Kazuki Hiramine / Sacha Fenestraz KONDO RACING 1:32.0570 +0.2180
3 Tomonobu Fujii / Joao Paulo de Oliveira D’station Racing AMR 1:32.1110 +0.2720
4 Katsuyuki Hiranaka / Hironobu Yasuda GAINER 1:32.4760 +0.6370
5 Shinichi Takagi / Nirei Fukuzumi ARTA 1:32.6220 +0.7830
6 Haruki Kurosawa / Naoya Gamou K2 R&D LEON RACING 1:32.6330 +0.7940
7 Kazuki Hoshino / Keishi Ishikawa GAINER 1:32.7620 +0.9230
8 Nobuteru Taniguchi / Tatsuya Kataoka GOODSMILE RACING & TeamUKYO 1:32.7670 +0.9280
9 Richard Lyons / Ryuichiro Tomita Audi Team Hitotsuyama 1:32.9480 +1.1090
10 Shaun Thong / Marchy Lee X Works 1:32.9930 +1.1540
11 Ryo Michigami / Hiroki Otsu Modulo Drago CORSE 1:33.0230 +1.1840
12 Hiroki Yoshimoto / Ritomo Miyata LM corsa 1:33.2250 +1.3860
13 Takuto Iguchi / Hideki Yamauchi R&D SPORT 1:33.2850 +1.4460
14 Tsubasa Takahashi / Andre Couto JLOC 1:33.4640 +1.6250
15 Morio Nitta / Sena Sakaguchi K-tunes Racing 1:34.3590 +2.5200
16 Kazuho Takahashi / Hiroki Katoh Cars Tokai Dream28 1:38.4520 +6.6130
17 Naoki Yokomizo / Kyosuke Mineo PACIFIC RACING with GOOD SPEED 1:34.0430 +2.2040
18 Takashi Kobayashi / Kosuke Matsuura TEAM UPGARAGE 1:34.0560 +2.2170
19 Hiroaki Nagai / Manabu Orido TEAM UPGARAGE 1:34.0570 +2.2180
20 Shigekazu Wakisaka / Hiroki Yoshida Saitama Toyopet Green Brave 1:34.0900 +2.2510
21 Takashi Kogure / Yuya Motojima JLOC 1:34.1190 +2.2800
22 Nattapong Hortongkum / Sean Walkinshaw Panther arto Team Thailand 1:34.1740 +2.3350
23 Koki Saga / Yuhki Nakayama TEAM UPGARAGE 1:34.4650 +2.6260
24 Masaki Kano / Ryosei Yamashita Arnage Racing 1:35.2260 +3.3870

Race

Pos Driver Team Time/Laps
Kazuki Hoshino / Keishi Ishikawa GAINER 62 Laps
2 Kazuki Hiramine / Sacha Fenestraz KONDO RACING 62 Laps
3 Haruki Kurosawa / Naoya Gamou K2 R&D LEON RACING 62 Laps
4 Takamitsu Matsui / Kimiya Sato TSUCHIYA ENGINEERING 62 Laps
5 Takashi Kogure / Yuya Motojima JLOC 62 Laps
6 Shaun Thong / Marchy Lee X Works 62 Laps
7 Tsubasa Takahashi / Andre Couto JLOC 62 Laps
8 Katsuyuki Hiranaka / Hironobu Yasuda GAINER 62 Laps
9 Shinichi Takagi / Nirei Fukuzumi ARTA 62 Laps
10 Ryo Michigami / Hiroki Otsu Modulo Drago CORSE 62 Laps
11 Takuto Iguchi / Hideki Yamauchi R&D SPORT 62 Laps
12 Nobuteru Taniguchi / Tatsuya Kataoka GOODSMILE RACING & TeamUKYO 62 Laps
13 Richard Lyons / Ryuichiro Tomita Audi Team Hitotsuyama 62 Laps
14 Morio Nitta / Sena Sakaguchi K-tunes Racing 61 Laps
15 Hiroki Yoshimoto / Ritomo Miyata LM corsa 61 Laps
16 Naoki Yokomizo / Kyosuke Mineo PACIFIC RACING with GOOD SPEED 61 Laps
17 Nattapong Hortongkum / Sean Walkinshaw Panther arto Team Thailand 61 Laps
18 Koki Saga / Yuhki Nakayama TEAM UPGARAGE 61 Laps
19 Tomonobu Fujii / Joao Paulo de Oliveira D’station Racing AMR 61 Laps
20 Masaki Kano / Ryosei Yamashita Arnage Racing 60 Laps
21 Kazuho Takahashi / Hiroki Katoh Cars Tokai Dream28 60 Laps
22 Hiroaki Nagai / Manabu Orido TEAM UPGARAGE 59 Laps
23 Shigekazu Wakisaka / Hiroki Yoshida Saitama Toyopet Green Brave 52 Laps
24 Takashi Kobayashi / Kosuke Matsuura TEAM UPGARAGE 52 Laps
Day Session
Sat Qualifying
Sun Race

* Times displayed are local to the event.

Pos Driver Points
Shinichi Takagi / Nirei Fukuzumi 61.5 pts
2 Morio Nitta / Sena Sakaguchi 47 pts
3 Nobuteru Taniguchi / Tatsuya Kataoka 41.5 pts
4 Kazuki Hiramine / Sacha Fenestraz 41 pts
5 Takashi Kogure / Yuya Motojima 36.5 pts
6 Naoya Gamou 31.5 pts
7 Tsubasa Takahashi / Andre Couto 29 pts
8 Katsuyuki Hiranaka / Hironobu Yasuda 28 pts
9 Shigekazu Wakisaka / Hiroki Yoshida 27.5 pts
10 Hiroki Yoshimoto 25 pts
11 Kiyoto Fujinami 25 pts
12 Ritomo Miyata 23 pts
13 Kazuki Hoshino / Keishi Ishikawa 22 pts
14 Haruki Kurosawa 19.5 pts
15 Ryo Michigami / Hiroki Otsu 19 pts
16 Takuto Iguchi / Hideki Yamauchi 18 pts
17 Takamitsu Matsui / Kimiya Sato 17 pts
18 Natsu Sakaguchi / Yuya Hiraki 15 pts
19 Seiji Ara / Alex Palou 15 pts
20 Shaun Thong 14 pts
21 Takashi Kobayashi / Kosuke Matsuura 13 pts
22 Togo Suganami 12 pts
23 Richard Lyons / Ryuichiro Tomita 10 pts
24 Shinya Michimi 9 pts
25 Marchy Lee 5 pts
26 Dominik Farnbacher 2 pts
27 Naoki Yokomizo / Kyosuke Mineo 2 pts
Last updated September 23 2019.
Pos Team Points
ARTA 81.5 pts
2 K-tunes Racing 64 pts
3 GOODSMILE RACING & TeamUKYO 62.5 pts
4 KONDO RACING 61 pts
5 JLOC 55.5 pts
6 K2 R&D LEON RACING 49.5 pts
7 GAINER 47 pts
8 JLOC 45 pts
9 LM corsa 42 pts
10 Saitama Toyopet Green Brave 41.5 pts
11 GAINER 36 pts
12 Modulo Drago CORSE 36 pts
13 R&D SPORT 31 pts
14 TEAM UPGARAGE 30 pts
15 Audi Team Hitotsuyama 29 pts
16 McLaren Customer Racing Japan 26 pts
17 TSUCHIYA ENGINEERING 26 pts
18 X Works 26 pts
19 TEAM MACH 23 pts
20 PACIFIC RACING with GOOD SPEED 17 pts
21 apr 15 pts
22 Panther arto Team Thailand 13 pts
23 Cars Tokai Dream28 11 pts
24 Arnage Racing 11 pts
25 NILZZ Racing 10 pts
26 D’station Racing AMR 9 pts
27 R’Qs MOTOR SPORTS 8 pts
28 TOMEI SPORTS 7 pts
29 apr 7 pts
Last updated September 23 2019.